Trump bu kez İtalya Başbakanı’na saygısızlık yaptı

Trump bu kez İtalya Başbakanı'na saygısızlık yaptı

G7 Zirvesi kapsamında, Avrupa ’ya yönelik düzensiz göçün önemli çıkış noktalarından olan bazı Afrika ülkelerinin de katılımıyla, “Afrika’da Kalkınma ve Yenilik” konulu oturum da yapıldı.

TRUMP DAMGASINI VURDU

G7 ve Etiyopya, Nijer, Tunus, Kenya ve Nijerya liderleri ile Birleşmiş Milletler (BM), Afrika Birliği, Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD), Uluslararası Para Fonu (IMF), Afrika Kalkınma Bankası ve Dünya Bankası temsilcilerinin katıldığı oturuma, yine Trump damgasını vurdu.

TOPLANTIYA YİNE GEÇ GELDİ, İTALYA BAŞBAKANI’NI UYARIYA RAĞMEN DİNLEMEDİ

Dün zirvenin açılışına olduğu gibi bugün de bu toplantıya oldukça geç gelen Trump,  İtalya Başbakanı Paolo Gentiloni ’nin, katılımcılara İtalyanca hitap edeceğini ve çeviri için kulaklıklarını takmaları uyarısına rağmen çeviriyi dinlemedi.

İTALYAN BASINI: TRUMP GENTILONI’YE KABALIK ETTİ

La Repubblica gazetesi bunu, “Trump, Gentiloni ’ye kabalık etti, konuşmasının tercümesini dinlemedi” yorumunu yaparken, İtalyan basınında, zirve boyunca dikkat çekecek derecede her yere geç kalan Trump ’ın, bu tür zirvelerin resmiyetine aykırı davrandığı ifadeleri yer aldı.

Today.it sitesi Trump ’ın, Afrika ’ya dair toplantının aile fotoğrafı çekimine de geç geldiği gibi, “göğüslerini kabartarak”, arkasında bulunan Merkel ’in önünü tamamen kapatmaya çalıştığına da dikkat çekti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s