Sir Desmond de Silva Kartal Anadolu İmam Hatip’te

Sir Desmond de Silva Kartal Anadolu İmam Hatip'te

24 Mayıs 2017 Çarşamba günü Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Şehit Mustafa Yaman Konferans Salonunda Avukat Sir Desmond de Silva tecrübelerini paylaşmak ve hukuk adına merak edilenleri cevaplamak adına öğrenciler ile buluştu. Konuşmanın ana başlığı “The Search For Global Justice and Accountability” olarak seçildi.
 
Sir Desmond de Silva ulusal ve uluslararası birçok dava ile ilgilenmiştir. 250 ’den fazla cinayet davasına bakmıştır. Dolandırıcılık, insan hakları, uyuşturucu, vergi kaçakçılığı, terörizm gibi konularda uzmanlığı vardır. 
 
Konuğun özgeçmişi hakkında bilgi verildikten sonra kürsü konuğa bırakıldı ve “Barış mı yoksa adalet mi?” gibi sorulara cevap arandı ve hukuk konuları üzerine konuşma yapıldı. Geçmiş Dünya Savaşları ile günümüz modern savaş anlayışı üzerine karşılaştırma yapan Sir Desmond de Silva, Birleşmiş Milletlerin bu savaşlar üzerindeki fonksiyonunu değerlendirdi. Sadece hukuk kulübü öğrencilerinin değil tüm okul kapsamında ilgi çeken konuşmanın ardından Sir Desmond de Silva öğrencilerin sorularını yanıtladı. Konferans bitiminde Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mitat Tekçam ve Uluslararası Hukuk Kulübü danışmanlığı yapan Hakan Camuz tarafından hediye takdim edildi. Program konuğun öğrenciler ile yemek yemesi ile son buldu. Yemekte öğrencilerin merak ettiği konular üzerine konuşuldu.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s