FETÖ’den yeni okul hamlesi

FETÖ'den yeni okul hamlesi

FETÖ, yurt dışındaki okulların Maarif Vakfı ’na geçmemesi için yeni bir oyunu devreye soktu. Örgüt, okulları Alman vatandaşı olan mensuplarına satmış gibi göstererek Maarif Vakfı ’na devredilmesini engellemeye çalıştı. Etiyopya hükümeti hileli satılan altı okulun eğitim lisanslarını iptal etti.

Yeni Şafak gazetesinden Yasemin Asan ’ın haberine göre,  Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadele kapsamında yurt dışında örgüte bağlı okulların Maarif Vakfı ’na devredilmesi için çalışmalar devam ediyor. Bulundukları ülkelerde ajanlık faaliyeti yürüten ve örgütün kendisi için eleman yetiştirdiği okulların Maarif Vakfı ’na devri için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarında “FETÖ ’nün faaliyetlerine son verilmesini ve ülkeler için tehdit oluşturduğunu” vurguluyor. Ancak FETÖ, okulların Maarif Vakfı ’na devredilmemesi için yeni bir oyun planladı. Örgüt, okulları Alman vatandaşı olan Türk uyruklu üyelerine devretmeye başladı.

SON OYUN ETİYOPYA’DA

Bu şekilde okulların Maarif Vakfı ’na devredilmesini engellenmeye çalışılan örgüt, son oyununu Etiyopya ’da oynadı. Etiyopya ’da 6 okulu bulunan FETÖ ’ye bağlı isimler, yerel gazetelere okulların satılacağına dair reklamı verdi. Ardından da okulları hileli satış yöntemiyle Türk-Alman vatandaşlığı olan örgüt elemanlarına devretti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Etiyopya Cumhurbaşkanı Mulatu Teshome Wirtu ’yla şubat ayında bir araya geldiğinde bu planı anlattı.

LİSANSLARI İPTAL

Wirtu da, ülkesine döndükten sonra hükümeti bu konuda bilgilendirdi. Etiyopya hükümeti FETÖ ’nün okullarını incelemeye aldığında FETÖ ’cülerin oyununu deşifre etti. Etiyopya hükümeti, Alman vatandaşlarına satılan okulların lisansını iptal etti. Hükümetin bu adımına karşı FETÖ imamları lobi çalışmaları yaparak okulları kurtarmaya çalıştı.

MAARİF VAKFI ’NA DEVREDİLECEK

Ancak hileli satışlar okulları kurtaramadı. Bu okullar, gelecek eğitim-öğretim yılında eğitim veremeyecek. Etiyopya hükümeti bir taraftan okulların Maarif Vakfı ’na devredilmesi için çalışmalarını yürütüyor. Hukuki çalışma tamamlandıktan sonra Vakıf eğitim vermeye başlayacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s