Zorlu Holding, Robotel ekibini ağırladı

Zorlu Holding, Robotel ekibini ağırladı

Zorlu Holding’ten yapılan yazılı açıklamaya göre, şirket sunduğu ürün ve hizmetlerin yanı sıra başta çocuklar ve gençler başta olmak üzere toplumun farklı kesimlerine gönüllü desteğini de sürdürüyor. Bu kapsamda şirket, 4-11 Mayıs “Dünya Çalışan Gönüllülüğü Haftası” kapsamında, teknolojiyi çocukların iyiliği için kullanan Robotel Türkiye proje ekibinin katılımıyla, Zorlu PSM’nin ev sahipliğinde yapılan etkinliğin gönüllü destekçisi oldu.

Etkinlik kapsamında Robotel Türkiye’nin kurucularından Zeynep Karagöz proje hikayesini katılımcılarla paylaşırken, sunumun ardından Zorlu Holding çalışanları, robotel yapımındaki beş farklı aşamayı uzmanlar eşliğinde deneyimlediler.

Tespit, belgeleme ve ölçü, tasarım, baskı ve montaj, teslim ve kontrol aşamalarının her birinin yoğun ilgi gördüğü etkinlikte, teknolojinin engelli çocukların hayatının nasıl değişebileceğine tanık olan çalışanların çoğu “Robotel Türkiye Gönüllüsü” kaydını yaptırarak “Türkiye’nin Yardım Eli Hareketi”ne katıldılar.

Açıklamada yer alan bilgiye göre, Robotel Türkiye, doğuştan parmakları olmayan bir çocuğa robot el (mekanik el) yapan iki kişinin bunu ihtiyacı olanlarla paylaşması ile başlayan ve zamanla tüm dünyadan insanların katılımıyla gelişen “Enabling The Future” hareketinin Türkiye ayağı olarak görev yapıyor.

Bir gönüllülük ve destek platformu olan Robotel Türkiye’de Amniotic Band Syndrome-ABS hastalığı nedeniyle protez kullanma ihtiyacı duyan çocuklara özel, ölçü ve niteliklerde 3 boyutlu yazıcılarla üretilmiş, kullanılabilir robotel uygulamaları paylaşılıyor. Ayrıca çocukların protez kullanımında yaşadıkları sıkıntılara, ekonomik ve fonksiyonel çözümler üretilmesine katkı sağlanıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s