Altınboynuz’da her gün kürek keyfi

Altınboynuz'da her gün kürek keyfi

Altınboynuz, bu sporu profesyonel olarak yapanların yanı sıra her yaş ve meslek grubundan onlarca vatandaşı, sabahın ilk ışıklarından itibaren misafir ediyor. Her sabah Haliç’te kürek çeken vatandaşlar, spor yapmanın yanında İstanbul’un eşsiz manzarasının keyfini çıkarıyor.

İki yıldır İstanbullulara hizmet veren Altınboynuz Spor Kulübünün üyeleri, sabah yapılan antrenmanlarda kürek çekiyor.

Altınboynuz Spor Kulübü Başkanı Burak Demirsaran, kürekte her şeyin denge üzerine kurulu olduğunu ifade ederek, “Dengeyi tutturan insanlar kürekte başarılı olurlar, burada başarılı olunca da hayatlarındaki dengeyi çok daha iyi kurabilirler. Her profilde insanı burada misafir ediyoruz. Sporcularımızın üstün çabasıyla, isteğiyle, belli bir yaştan sonra spora sarılmalarıyla 20’nin üzerinde kupa kazandık. Kuruluşumuzun ilk yılında kızlarımız Türkiye şampiyonu oldu. Bunu bu yıl da tekrarladılar. Erkekler daha zor bir kategori. Onlar da geçtiğimiz hafta Türkiye üçüncülüğünü elde etti. Sezonun kalan yarışlarında da birincilik için uğraşıyoruz.”

Demirsaran, kulübün 150 sporcusu bulunduğunu belirterek, “Hiçbir zaman ödül avcısı gibi görünmek istemedik ama şu anda hedeflerimizin önünde gidiyoruz. Şimdi yapmamız gereken ise bu başarıyı korumak.” dedi.

Kulübün kurucularından Fırat Fırat da İstanbul’un stresinden uzaklaşmak için insanları kürek çekmeye davet ederek, “Biz Haliç’te insanlara güne ve yoğun iş haftasına taze başlangıçlar sağlayan bir kürek kulübüyüz. Hayatında yeni bir dönemi başlatmak isteyen tüm sporcu adaylarını bizimle kürek çekmeye bekliyoruz.” diye konuştu.

Altınboynuz Spor Kulübü Kürek Antrenörü Murat Türker, “Kürek sporunda vücut ağırlığı sürgülü oturağın üzerindedir, o yüzden eklemleri rahatsız etmez. Dolaşım sistemini de çalıştırır, koşuyormuş gibi ter atarken aynı zamanda da kaslarımız çalışır. Ayağımızdan boynumuza kadar bütün kas grupları çalışır. Eklemlerin üzerine de yük binmediği için kürek sporu herkesin yapabileceği bir spordur.” değerlendirmesinde bulundu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s